PositiveMe.pl

Wyniki dla tagu: przeciwieństwa

Skocz do: Artykuły

Artykuły (7)

O wyobraźni

O wyobraźni

Rozwój
czwartek, 25 stycznia 2018, 16:46
Czym jest wyobraźnia i tworzone przez nią światy? Jak jest jej rola w świecie i w psychice człowieka? Czy możliwe jest w ogóle wyobrażenie sobie ludzkiej egzystencji bez udziału wyobraźni?
Dzieci w tęczy

Ujęcie holistyczne

Rozwój
środa, 24 stycznia 2018, 14:37
Ujęcie holistyczne jest dla mnie postrzeganiem człowieka jako kompletnej i wystarczającej Całości: świadomości Ja, Duszy reprezentowanej przez: umysł, emocje i ciało, będących w ścisłej zależności ze sobą i na siebie nawzajem oddziałujących.
BB widok z Koziej Góry

Nauczyć się cierpieć

Rozwój
piątek, 01 grudnia 2017, 14:06
Pracując z ludźmi w obszarze rozwoju osobistego, stawiamy sobie rozmaite cele. Czy jest coś, co je łączy? Jak te cele zakorzenione są określonej wizji rzeczywistości, w sposobie myślenia o człowieku, o sobie samym? Czego ludzie pragną najbardziej?
Kim jestem

Kim jestem?

Psychologia
czwartek, 30 listopada 2017, 18:50
Jestem człowiekiem, mężczyzną, synem, mężem, nauczycielem... Wielu z nas zapewne podobnie odpowie na to pytanie. Pytanie fundamentalne; kto wie, czy nie największe z największych.
Kontrola - ludzka klatka

Kontrola - ludzka klatka bojaźni

Rozwój
czwartek, 30 listopada 2017, 18:49
"Jesteśmy osaczeni przez aż nazbyt ludzką bojaźń, że świadomość – nasza prometejska zdobycz – ostatecznie okaże się niezdolna, by służyć nam tak dobrze jak natura." C.G. Jung
Pogoń za szczęściem

Pogoń za szczęściem

Radość
czwartek, 30 listopada 2017, 18:45
Czy ktoś nie pragnie być szczęśliwy? We współczesnej kulturze zachodnioeuropejskiej szczęście stało się prawdziwym imperatywem.