PositiveMe.pl

Wyniki dla tagu: ekopsychologia

Skocz do: Artykuły

Artykuły (10)

Czym jest oddychanie?

Czym jest oddychanie?

Rozwój
piątek, 15 grudnia 2017, 14:11
Oddech jest pomostem między oddzielonym umysłem a sferą duchową. W tym sensie oddech też jest ważnym nauczycielem wskazującym na samą istotę życia i na podstawową naturę rzeczywistości.
Czym jest ciało

Czym jest ciało?

Rozwój
czwartek, 14 grudnia 2017, 16:59
Między ciałem a dziką przyrodą jest bardzo ścisły związek. Jakby na to nie patrzeć, ciało jest najbliższym nam kawałkiem dzikiej przyrody. Łączy nas z całym wszechświatem, bowiem składa się z materii, tej samej co gwiazdy, drzewa, rzeki i zwierzęta.
Wędrówki z nurtem życia

Wędrówki z Nurtem życia

Rozwój
środa, 13 grudnia 2017, 15:57
Nie potrzebujesz masy pieniędzy i miesięcy wolnego czasu, by przeżyć przygodę. Wystarczy wyjść z domu, udać się do pobliskiego lasu lub parku. Słuchać i patrzeć z ciekawością turysty w dalekich krajach lub małego dziecka, które rozpakowuje prezent.
Czym jest chodzenie

Czym jest chodzenie i jaki jest z niego pożytek?

Rozwój
czwartek, 14 grudnia 2017, 17:03
Chodzenie po ziemi jest codziennym i najprostszym praktykowaniem swojej intymnej relacji z Matką Ziemią, jest rytuałem, który jeśli stosowany jest świadomie i uważnie pozwala na dostrojenie się do właściwej perspektywy swojego ciała, a następnie ziemi.
Ekopsychologia

W czasach Wielkiej Zmiany potrzebujemy ekopsychologii

Psychologia
piątek, 08 grudnia 2017, 01:27
Jak przekonuje Joanna Macy żyjemy w czasach Wielkiej Zmiany od Społeczeństwa Industrialnego Wzrostu w kierunku Społeczeństwa Wspierającego Życie. Czas ten jest dla wszystkich niezmiernie trudny i dlatego potrzebujemy, jak nigdy dotąd, ekopsychologii.